CNC pracoviště společnosti KAR group rozvíjí své aktivity

Naše prototypová a malosériová výroba vzniká za podpory nejmodernějších technologických a konstrukčních technologií. Konstrukční oddělení pracuje s CAD softwarem Solid Works Professional a programátorské a technologické zázemí běží na CAD/CAM softwaru SolidWorks a SolidCAM. Naše CNC středisko čítá prozatím dva CNC stroje, které pracují na systému Heidenhain, patřící mezi top řídící systémy.

 Celý proces naší výroby začíná návrhem 3D modelu v CAD software. Zde ve spolupráci s klientem zhmotníme jeho vizi do digitálního prostředí v podobě 3D modelu (obr. 1). Následuje volba technologie výroby, času dodání a určení konečné ceny výrobku. Pokud je tento milník pozitivní na obou stranách, nic nám nebrání ve výrobě.

Příprava samotné výroby začíná v technologickém oddělení. Technolog navrhne polotovar výrobku a určí technologický postup výroby. Po této přípravě programátor dle technologie naprogramuje CNC stroje a výsledný program vygeneruje pro CNC středisko, kde finální produkt vyrobíme. Výsledky těchto procesů můžete vidět níže.

Galerie