KAR group a TEZAS servis předali 145 autobusů

Autobusy byly předány v areálu společnosti Arriva v Dobříši předsedou představenstva společnosti KAR group, a.s. Ing. Lubošem Cekrem a předsedou představenstva společnosti TEZAS servis a.s., Ing. Radislavem Rožánkem

Za společnost ARRIVA STŘEDNÍ ČECHY s.r.o. si vozidla převzal Ing. Daniel Adamka, generální ředitel ARRIVA TRANSPORT ČESKÁ REPUBLIKA a Ing. František Soumar, ředitel ARRIVA STŘEDNÍ ČECHY. 

Arriva získala desetiletý kontrakt na zajištění autobusové dopravy v Plzeňském kraji. Za jeden a půl miliardy korun proto nakoupila přes tři stovky nových autobusů. Cestující budou na jejich cestách domů nebo do práce, školy, za zábavou nebo k lékaři vozit od poloviny června i autobusy CROSSWAY Low Entry Line 10,8 od Iveco Czech Republic a. s., které nabídnou vysoký komfort cestování. Jsou nízkopodlažní, klimatizované a s dvojitými skly pro lepší tepelnou pohodu. Nezapomnělo se ani na bezpečnost přepravy, u každé sedačky je bezpečnostní pás. Kromě řidiče může vůz pojmout 37 sedících a 39 stojících cestujících.

„Tyto autobusy máme z našich linek dlouhodobě prověřené a dobře se s nimi našim šoférům jezdí. Díky zajímavé nabídce prodejce proto nebylo nad čím přemýšlet a pro cestující na Plzeňsku jsme nakoupili celkem 145 těchto pro nás osvědčených autobusů“, řekl po oficiálním převzetí vozů v Dobříši generální ředitel Arrivy Daniel Adamka. 

„Jsem velmi hrdý a velice mně těší důvěra, kterou do nás společnost Arriva touto dodávkou opět vkládá a že naše autobusy budou jezdit i v Plzeňském kraji. Věřím, že Plzeňský kraj i cestující veřejnost ocení nejen komfort a moderní prvky, ale i optimalizované náklady a k životnímu prostředí šetrný provoz“, říká Jan Kimla, obchodní ředitel Iveco Bus pro trhy střední a východní Evropy.  

„Autobusy budou pravidelně servisovány a v případě potřeby i čištěny pomocí ozónových generátorů v našich provozovnách v Plzni a Sušicích“, doplňuje Luboš Cekr, předseda představenstva společnosti KAR group, která autobusy dodává a zároveň bude zajišťovat jejich servis.

Technické detaily najdete zde: https://bit.ly/30cHThe

Další odkazy, kde byla zpráva publikována: 

http://www.busportal.cz/modules.php?name=article&sid=16399&secid=7

https://www.nejbusiness.cz/tiskove-zpravy/2020–06–10-arriva-slavnostne-prevzala-autobusy-iveco-pro-plzensky-kraj

Galerie