KAR GROUP úspěšně pokračuje v prodeji autobusů

Na přelomu září a října převzala společnost FTL – First Transport Lines, a.s. z Prostějova od společnosti KAR group, a.s. čtyři nové autobusy Iveco Crossway LE Line v délce 12 m. Dva z nich jsou poháněny motory na stlačený zemní plyn CNG. Jedná se o vozy s nízkopodlažním vstupem u všech dveří, u druhých s výklopnou rampou pro snadný nástup/výstup cestujících na invalidním vozíku nebo cestujících s kočárkem. Pro ještě pohodlnější pohyb osob je možné v zastávce autobus naklonit k chodníku a snížit tím výšku nástupní hrany.

FTL tak pokračuje v pravidelné obnově vozového parku, která vychází mj. z požadavků Olomouckého kraje na stáří vozidel provozovaných v závazku veřejné služby. Koordinátor integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje KIDSOK stanovil podmínku průměrného stáří vozidel do pěti let, a současně maximální stáří vozidla 10 let. Tyto podmínky patří k nejpřísnějším v ČR. Další autobusy společnosti FTL Prostějov slouží i cestujícím v rámci dopravní obslužnosti Jihomoravského kraje.

Nová vozidla splňují aktuálně nejpřísnější emisní limity Euro 6D. Pro usnadnění práce řidičům jsou vybaveny automatickými převodovkami, couvacími senzory, nebo couvací kamerou, elektronickou kontrolou tlaku v pneumatikách, ledničkou i vyhřívanou sedačkou řidiče. Pro snadnou kontrolu utažení kolových matic jsou na všech kolech indikátory dotažení.

Ve velké míře je myšleno na komfort cestujících, když jsou autobusy vybaveny automatickou celovozovou klimatizací s vestavěnou funkcí topení, tmavými skly, pro zvýšení bezpečnosti jsou všechna sedadla vybavena bezpečnostními pásy, včetně sedadel sklopných. K nabití telefonu je možné použít USB zásuvek ve vozidlech.

Pro informace cestujících slouží vnější barevné LED panely, vnitřní LCD monitor, systém akustického hlášení zastávek a zařízení pro komunikaci vozidla s nevidomými. 

Přejeme cestujícím, aby vždy pohodlně a dle jízdního řádu dojeli do svého cíle a společnosti FTL mnoho bezproblémových kilometrů nejen s těmito novými autobusy.